fbpx

LaenuLelu lugu

LaenuLelu meeskond

Kuidas sündis LaenuLelu?

Tere! Mina olen Elen Vask, LaenuLelu asutaja ja generaator. 

Tartu Ülikoolis omandasin loodusteaduslike ainete õpetaja diplomi, kuid hiljem spetsialiseerusin klassiõpetajaks. Õpetajana olen töötanud nii munitsipaal-, era- ja ka huvikoolis. Mäng, kui õppeprotsess köitis mind juba ammu, aga tõelise hoo sai selle uurimine sisse seoses mu enda lapse sünniga. Samas on mul olnud suur huvi inimese arengu ja inimpsühholoogia vastu ning seda huvi süvendas antroposoofilise inimkäsitluse tundmaõppimine läbi waldorf-pedagoogika. Enda lapse kasvamise kõrvalt süüvisin ka Montessori meetoditesse, läbides nii 0-3 kui 3-6 vanuseastme AMI assistendikoolitused.

LaenuLelu loomisimpulss sai alguse minu lapsest, Laura-Lumist, kes armastas juba päris pisikesest peale mängida puidust lihtsate, aga kvaliteetsete mänguasjadega. Samas olid need mänguasjad kallid ning jäid juba mõne aja pärast lihtsalt seisma. Alguses laenasime seisma jäänud mänguasju tuttavate beebidele ja lastele, aga huviliste kasvades hakkasime just laenulelude hulka kasvatama. LaenuLelu ametlik sünniaeg on 1.10.2020.  

LaenuLelu seisab selle eest, et…

  • Hoida keskkonda, vähendades tootmist ja tarbimist.
  • Säästa Sinu raha ja aega.
  • Pakkuda lastele mitmekülgsemat mänguasjade valikut, ilma neid ostmata.
  • Saaksid proovida, mis just praegu Su lapsele huvi pakub.
  • Vältida asjade kuhjumist Sinu kodus.

Mänguasjade valik on seotud minu senise elukogemuse ja -taustaga ning LaenuLelu missiooni ja eesmärkidega.  Seetõttu on valikus nii klassikalisi puidust mänguasju, vaba mängu soodustavaid lelusid, Montessori vahendeid, aga ka liikuma innustavaid vahendeid. Plastikust mänguasjad on jõudnud LaenuLelusse annetuste kaudu. Meil on suur rõõm, et nii jõuavad need rõõmustada võimalikult paljusid lapsi, vähendades ökoloogilist jalajälge. Sinagi saad anda panuse, tuues seisma jäänud lelud laenutusse. 

Kui soovid teha koostööd, olla toetajaks või saada osaks loodavast LaenuLelu meeskonnast, võta julgelt ühendust kirjutades: elen@laenulelu.ee.

Rõõmsate kohtumisteni!

Tegevjuht

Turundusjuht

Juhiabi

Sekretär

Raamatupidaja

Turvaülem